Mõõdud

Endale sobivat võrkkiike valides on väga tähtis jälgida selle suurust. Piisava ruumi korral pole võrkkiige suurusele peaaegu mingisuguseid piiranguid – võrkkiige kanga laius mõjutab otseselt ka selle mugavust.
perele

Perevõrkkiik („Family hammock“)

Perevõrkkiige laius on vähemalt 180 cm. Olenemata sellest, kas kasutad seda üksi, kahekesi või isegi kolmekesi, pole sellele mugavuse mõttes võrdväärset. Perevõrkkiige kinnitamiseks peab riputuspunktide omavaheline kaugus olema vähemalt 360 cm ja kõrgus maapinnast vähemalt 160 cm.

kahele

Kaheinimese võrkkiik („Double hammock“)

Kaheinimese võrkkiikede laius algab 160 cm-st. Need on piisavalt suured, et mahutada mugavalt kahte inimest. Kaheinimese võrkkiige kinnitamiseks peab riputuspunktide omavaheline kaugus olema vähemalt 310 cm ja kõrgus maapinnast vähemalt 140 cm.

yhele

Üheinimese võrkkiik („Single hammock“)

Üheinimese võrkkiikede laius algab 140 cm-st. Need on kompaktsed, võtavad vähe ruumi ja on kergesti paigaldatavad väikestesse ruumidesse nagu terrass või rõdu. Üheinimese võrkkiige kinnitamiseks peab riputuspunktide omavaheline kaugus olema vähemalt 270 cm ja kõrgus maapinnast vähemalt 120 cm.