Kinnitamine

Et võrkkiike tõeliselt nautida, peab sellele kõigepealt täiusliku koha leidma – seal peab olema piisavalt ruumi ja võimalus võrkkiik millegi külge kinnitada. On tähtis, et võrkkiige ülespanekul jäetaks piisavalt ruumi, et kiik ripuks lõdvalt. Mida lõdvemalt kiik ripub, seda mugavam seal on.

Lühike ülevaade erinevatest kinnitamisvõimalustest:

1

Võrkkiige kinnitamine kahe puu vahele

Kõige levinum viis on kinnitada võrkkiik kahe puu vahele. Olenevalt kiige suurusest, peaks puud üksteisest paiknema vähemalt kolme meetri kaugusel ja olema piisavalt tugevad, et kannatada sinu keharaskust. Võrkkiige ülesriputamiseks kahe puu vahele on vaja kahte köit, mis seotakse ümber puude. Seejärel kinnitatakse need võrkkiige külge. Juhul kui puud asetsevad üksteisest kaugemal, tuleb köied siduda veidi kõrgemale, et kiik ripuks piisavalt lõdvalt.

2

Võrkkiige kinnitamine kahe seina vahele

Võrkkiige kinnitamiseks terassile peab seal olema kas betoon- või kipssein. Kiige ülespanemiseks tuleb kõigepealt kinnitada seinakonks, mis seejärel köiega võrkkiige külge kinnitatakse. Vanemate majade jaoks, kus seinad on materjalist, mille kandevõime nii suur pole, on olemas eraldi konksud. Nende abil saab raskuse jaotada mitmele puuritud augule, vähendades seega seinale mõjuvat raskust. 

Võrkkiige kinnitamine lakke

Võrkkiige riputamine lakke on hea alternatiiv, seda eriti madalate lagedega suurte ruumide puhul. Selleks sobivad hästi ka laetalad.

Eelnevalt väljatoodud erinevaid võrkkiige kinnitamise viise võib vabalt omavahel kombineerida nii sees kui väljas. Ära karda kasutada oma kujutlusvõimet, otsides võrkkiigele ideaalset kohta, kuhu see riputada!

3

Vajaminev ruum

Kui oled leidnud sobiva koha enda võrkkiigele, pead kontrollima kas seal on kiige jaoks piisavalt ruumi.

Sobiva omavahelise kauguse ja kõrguse riputuspunktide jaoks saad kergelt arvutada järgmiselt: riputuspunkti kõrgus (Y) peab olema enamvähem pool riputuspunktide omavahelisest kaugusest (X). Pead arvestama, et mida suurem on riputuspunktide omavaheline kaugus, seda kõrgemale pead riputama ka kiige – iga lisameetriga peab kiige riputama 50 cm kõrgemale.

Vihje: Kui tundub, et võrkkiik on sinu väljavalitud koha jaoks liiga lühike, võib kiige mõlemat otsa sinna kinnitatud köite abil pikendada.

4

Võrkkiige lõtvus

Olles lõpuks leidnud kiige jaoks sobiva koha ja riputanud selle üles, peaks sa tähelepanu pöörama ka sellele, et kiik piisavalt lõdvalt ripuks. Võrkkiik on üles pandud ideaalselt, kui seal sees lesides, võtab see banaani kumeruse. Just nii on pakub võrkkiik sulle kõige suuremat lõõgastust!

Vihje: Kui su võrkkiik on liiga lühike, saad seda pikendada köite abil kuniks see ripub piisavalt lõdvalt ja võtab banaani kuju.